Esame nepakeičiami, nes nuolat keičiamės!

TECHVITO idėja - inžinerinio išradingumo pavyzdys planuojantiems studijuoti mechaniką

pneumobilis2017-02-03

Šią savaitę Vilniuje, Litexpo parodų rūmuose, duris atvėrė "XV-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2017". Inžinerijos studijas planuojantys rinktis lankytojai, Klaipėdos universiteto stende pirmieji turi galimybę apžiūrėti Lietuvoje dar niekur neeksponuotą kompanijos TECHVITAS ir Klaipėdos universiteto bendrą projektą - pneumobilį.

Kompanijos TECHVITAS iniciatyva KU universiteto Daktaro Prano Mažeikos, Jūrų technologijų ir gamtos mokslų fakulteto Inžinerijos katedros docento, bei jo studentų komanda parodoje demonstruoja naujausią ir jau antrąją savo sukonstruotą mašiną. Šis klaipėdiečių inžinerinis kūrinys - suspaustu oru varoma unikalaus dizaino mašina - sėkmingas verslo ir mokslo bendradarbiavimo pavyzdys, kuris parodoje pritraukė didelį būsimų studentų dėmesį. Čia studentai gali pamatyti ir įsitikinti, kad inžinerijos ir mechanikos žinios bei verslo iniciatyvos bendradarbiauti su mokymo įstaigomis gali realizuotis į labai įdomius ir išradingus projektus. Tokie projektai dažnai paskatina studentus siekti ne tik aukštesnių mokslo žinių lygio, bet ir ieškoti įvairesnių savęs realizavimo galimybių.

Šių metų pavasarį pagrindinio projekto rėmėjo - kompanijos TECHVITAS iniciatyva ir universiteto komandos pastangų dėka naujasis pneumobilis jau antrą kartą atstovaus Lietuvai Egeryje (Vengrija) rengiamose tarptautinėse "Aventics" pneumobilių varžybose. Jau 10-ą kartą organizuojamose varžybose Klaipėdiečiai bus vieninteliai dalyviai atstovaujantys mūsų šaliai. Idėją konstruoti suspaustu oru varomą transporto priemonę ir dalyvauti varžybose inicijavo ir kiekvienais metais remia kompanija TECHVITAS.

TECHVITO pasiūlymą dalyvauti tokio tipo lenktynėse priėmusi KU komanda pirmą kartą pneumobilių varžybose dalyvavo 2015 metais. Čia komanda buvo apdovanota specialiu prizu už dizainą ir techninius sprendimus, slalomo rungtyje užėmė 10-ą, toliausiai nuvažiuoto atstumo rungtyje - 19-ą, „drago” rungtyje - 24-ą vietą. 

 

DSC 8411 DSC 8490 1
DSC 8518 1 DSC 8529 1
DSC 8499 1 DSC 8416 1

 

Simona Jatulienė
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
mob. +370 655 49955

 

 

 

TechVitas © 2013